Bilgi Kaynağı


Sıkça sorulan sorular..
Kahvedeki yağlar..

Kahve içerisinde yağ var mı?

Shop in shop

Mağazamızda 40 m2 bir yer kahve için ayırmak istiyoruz, shop in shop gibi bu konuda bize yardımcı olabilecek hangi markayı tavsiye edersiniz.
Espresso makinasında pod kullanabilirmiyim?

Piyasada var olan espresso makineleri ile soft pod kahve yapabilirmiyim yada hangi modellerin kaşık çapı bu tür kahveleri yapmaya uygun?
Süt köpürtücüyü nerde bulabilirim?

Merhaba; ben bir konuda yardımınızı rica edecektim. Süt köpürtmek için ufak elektrikli alet varmış.. acaba nerelerden bulabilirim?

Filtre kahve için çekirdek ne seçmeli?

Ben uzun yıllardır kahve içerim benim için vazgeçilmez bir keyif ve dün gittim kendime bir öğütücülü filtre kahve makinesi aldım. Ben şimdi kahve çekirdeğini ne marka alayım. Türk kahvesi yapımında kullanılan çekirdeklerle aynı mı oluyor, bilgilendirirseniz sevinirim.

Kahvenin saklanma süresi..

Kahvenin saklanma süresi ve koşulları nasıl olmalı?
Kafeinsiz Türk Kahvesi..

Acil olarak bir sorunun yanıtına ihtiyacım var.Yanıtlarsanız sevinirim. Kafeinsiz Türk Kahvesi olabilir mi? İyi çalışmalar.
Kahvede kalori hesabı

Kahvenin kendi kalorisi sıfıra yakın ancak içerisine katılan süt, şeker, şurup ve krema gibi ekler kaloriyi çok arttırmakta. Her gün 250 ekstra kalori almak haftada 225 gram kilo artışına yol açar. Önerilen günlük şeker tüketimi 12 ve altı çay kaşığıdır.
Kahve ve Diyet..

Benim bir sorum olacak. Kahve hakkında her kafadan başka ses çıkıyor. Çoğunlukla diyetler şekersiz sütsüz kahveye izin verirken, bir çok doktor kahvenin insulin içermesi nedeniyle kilo kaybını önlediğini söylüyor. Kahvenin sağlığımıza ya da diet yapanların programına etkileri nelerdir?
Hangi makine, hangi çekirdek

Kahveyi, (özellikle mocha) seviyorum. Kahve için dışarıya gitmekten bıktım. Evde kendim yapmak istiyorum. sitenize rastladım ama sanırım yalnızca teknik bilgi var. Bir espresso makinesi almak istiyorum. aynı makinede cappuccino da yapılabilir mi? Her ikisinde de tavsiye edeceğiniz pahalı olmayan (ama işe yarayabilecek) modeller var mı? Piyasada çekirdek kahveler satılıyor. Onlar French press makineler için mi?
Kahve çekirdeği yenebilir mi?

Kahvenin çekirdek olarak tüketilmesi ya da içecek olarak tüketilmesi arasında teorik olarak fark yok.
Kahve nasıl saklanmalı?

Galiba en iyisi kahveyi az alıp, hızla tüketmek ancak...
Nescafe gerçek mi?

Nescafe yada değişik adlarda satılan ürün bir kahve türevi midir yoksa sentetik olarak yapılan bir ürün müdür?. Bildiğimiz Türk kahvesi ile arasında ne fark vardır? Bu konuda aydınlatırsanız sevinecegim.
Evde espresso yapmak?

Evde espresso yapmak için gerekenler ve bazı öneriler..
Kahve ile ilgili terimlerin okunuşu..

Sayfanızı çok beğendim çalışmalarınızdan ötürü sizi tebrik ederim.. bende kahve dünyasını yeni tanımaya çalışan biriyim. Değişik kahveler tadarak ve kahveyle ilgili yazılarınızı takip ederek kendimi geliştiriyorum. Sizden bir isteğim olacak; çeşitli cafelerdeki menülerde çok fazla çeşitlerde kahveler görüp çok fazla yabancı kelimeyle karşılaşıyoruz. Bu yabancı kahve isimlerinin Türkçe okunuşları hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.. teşekkürler..
Başdönmesi ve kahve

Merhaba, ben bir devlet memuruyum. Siteyi çok beğendim. Bir sürü yararlı bilgilerle dolu. Kahveyi çok seven biriyim. Ancak kahveyi biraz korkarak içiyorum. Doktor değilsiniz ama bu kadar güzel bir site yaptığınıza göre bilirsiniz : Kafein içermesinden dolayı, vertigo hikayesi bulunan kişilerin az miktarda da olsa günde bir defa gibi kahve içmelerinin bir sakıncası varmıdır? Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Kahve tadımı ve tadıcıları...

Ben Ankara dan 17 yasında bir okurunuzum sizi ilgiyle takip ediyorum. size bir maruzatım olacak, nasıl tütün ve sarap eksperliği varsa, kahve eksperliği de var mı? onu öğrenmek istedim. İlginiz için simdiden tesekkürler.
Kahvenin suyu önemli mi?

Kahvenin suyunu hazırlarken musluk suyu kullanmamak yapılacak en doğru iştir.
Okurlarımız, kahvenin hiç bir zararı yok mu diye sormaktalar!

Yapılan araştırmalar, kahve ve patates cipsi ya da kızartmasının kanserojen olduğu bilinen akrilamid maddesini yüksek oranda içerdiğini gösterdi. 
Kafe açılırken...

Ben sitenizi ziyaret ettim ve kahve konusunda deneyimli bir insan olduğunuzu görerek size danışmak istedim. Yeni bir kahve firması açmayı planlıyorum(starbucks tarzı) bunun için değişik ve kaliteli kahveler yapmak istiyorum bunun için gereken malzemeyi nerden temin edebilirim. Aslında kahve konusundaki her türlü fikrinizi dinlemek isterim bana en kısa zamanda dönerseniz çok sevinirim.
Kahvenin sütü nasıl olmalı?

İyi bir latte, macchiato veya cappucinno köpüğü için ne yapmalıyım ayrıca segafredo kullanıyorum diğer markalarla kıyaslayacak olursak ne gibi artıları ve eksileri var.